Pokladny pro EET
0 položek
0.00 Kč bez DPH
0.00 Kč vč. DPH

Časté dotazy

TISET Morava s.r.o. - prodejce pokladen pro podníkaní. EET pokladny nejen pro stánkový prodej ale také kavárny, drogerie a další. EET pokladny od ELCOM Prešov jsou spolehlivé a navíc skvěle reprezentují svého majtele svým designem a špičkovou kvalitou. EET podpora v Olomouci, Přerově a okolí.

Co je EET?

Podstatou elektronické evidence tržeb (EET) je, že se eviduje každá platba za prodej zboží a služeb, která je základem komunikace mezi podnikateli a Finanční správou České republiky. V okamžiku uskutečnění tržby obchodník odešle datovou zprávu prostřednictvím internetového připojení na server Finanční správy, obchodník obdrží ze serveru Finanční správy unikátní kód, který bude uveden na účtence vydané obchodníkem zákazníkovi.

Kdy bude EET spuštěna a koho se týká?

1. fáze - ubytovací a stravovací služby - 1.12.2016

2. fáze -  maloobchod a velkoobchod - 1.3.2017

3. fáze - ostatní činnosti vyjma těch v 1., 2., nebo 4. fázi - výroba potravinářských výrobků, pozemní doprava, právní a účetnické služby, zdravotní péče 

4. fáze -  vybraná řemesla a výrobní činnosti 

Bližší informace na portále http://www.etrzby.cz/cs/odkdy-evidovat-trzby  nebo

 https://www.etrzby.cz/cs/vyhledavani?q=novinky

 

Vztahuje se na mne EET, pokud prodávám sezonně med, ovoce a květiny jako přebytek ze své zahrady?

Jde-li o občasný přivýdělek, který nemá charakter podnikání, nepodléhá tento prodej EET.

Bude EET povinné pro spolky, sportovní kluby apod., které pořádají např. několikrát do roka ples či jinou zábavu?

Z povinnosti evidovat příjmy jsou vyloučeny ty příjmy, které je možné označit jako ojedinělé, příjmy z drobné vedlejší podnikatelské činnosti veřejně prospěšných poplatníků nebo příjem, který nepochází z podnikatelské činnosti. Lze tedy předpokládat, že pořádání plesu či jiné zábavy (např. organizace oslav Dne dětí) u veřejně prospěšného nebo zájmového spolku nemá povahu podnikání.

Co znamená autentizace?

O autentizaci – registraci pokladního místa je nutné zažádat na příslušném finančním úřadě. Bude sloužit jako přístup na server Finanční správy. Zažádat budete moci buď osobně, nebo pokud jste vlastníkem datové schránky, tak přes ni. Podle zákona je povinností požádat o autentizaci před přijetím první evidované platby. Pokud to uděláte osobně, získáte údaje ihned, pokud přes datovou schránku, pak zákon stanoví, že je získáte bez zbytečného odkladu. 

Co musí obsahovat účtenka?

Poplatník je povinen podle § 20 na účtence uvádět:

  • fiskální identifikační kód,
  • své daňové identifikační číslo,
  • označení provozovny, ve které je tržba uskutečněna,
  • označení pokladního zařízení, na kterém je tržba evidována,
  • pořadové číslo účtenky,
  • datum a čas přijetí tržby nebo vystavení účtenky, pokud je vystavena dříve,
  • celkovou částku tržby,
  • bezpečnostní kód poplatníka,
  • údaj, zda je tržba evidována v běžném nebo zjednodušeném režimu.

Ve zjednodušeném režimu se mohou evidovat tržby z prodeje zboží a služeb, jejichž evidování běžným způsobem by zásadně ztížilo plynulý a efektivní výkon této činnosti. Tyto tržby stanoví nařízením vláda. Jde také např. o tržby z prodeje zboží a služeb na palubě dopravních prostředků při pravidelné hromadné přepravě osob.

Údajem o evidované tržbě uváděným na účtence je také daňové identifikační číslo poplatníka, který pověřil evidováním této tržby poplatníka, který tržbu eviduje.

Nemá-li poplatník povinnost uvádět na účtence fiskální identifikační kód, je povinen na účtence uvádět svůj podpisový kód.

Co mám dělat, když k dispozici nemám vůbec žádné internetové připojení?

Pokud skutečně tržby nelze z dlouhodobého hlediska elektronicky evidovat, protože není možnost žádného internetového připojení, požádá podnikatel o výjimku z povinnosti evidovat tržby online. Správce daně pak může po ověření této situace udělit výjimku z online evidence tržeb. Na základě výjimky dojde k tzv. zjednodušenému režimu tak, aby podnikateli nebylo zásadně ztěžováno podnikání. Podnikateli však trvá povinnost účtenky vystavovat s tím, že na sever Finanční správy je může odesílat nejpozději do 5 dnů od uskutečnění evidované tržby a není povinen na účtence uvádět fiskální identifikační kód.

Co když mi nefunguje internet?

V případě, kdy nastane krátkodobý výpadek internetu a účtenka nepůjde odeslat online, může podnikatel vydat účtenku bez unikátního fiskálního identifikačního kódu, je ale povinen na účtence uvést svůj podpisový kód. Následně pak ale je podnikatel povinen údaje o této transakci odeslat na server Finanční správy bezprostředně po obnovení spojení, nejpozději ale do 48 hodin od uskutečnění této transakce.

Co když vypadne spojení během transakce?

V tomto případě je podnikatel povinen zaregistrovat tržbu nejpozději do 48 hodin. Pokud jde o delší poruchu na straně serverů Finanční správy a podnikatel nemůže tak tržbu evidovat, nebude mu udělena pokuta, ani když vzhledem k tomu lhůtu 48 hodin nedodrží.

Co když udělám chybu na pokladně a potřebuji provést storno?

Provedení storna je samozřejmě možné. Informaci o něm opět odešlete na server Finanční správy stejným způsobem jako informaci o tržbě, jen to bude vykazováno jako mínusová položka.

Jak je to s možností slevy na dani ve výši 5 000 Kč?

Jednorázová sleva na dani je ve výši 5 000 Kč. Sleva na dani činí nejvýše částku ve výši kladného rozdílu mezi 15 % dílčího základu daně ze samostatné činnosti a základní slevy na poplatníka. Lze ji uplatnit pouze ve zdaňovacím období, ve kterém poplatník poprvé provedl evidenci tržby, kterou má podle zákona o evidenci tržeb povinnost evidovat.

Kontakty

TISET Morava s.r.o.

Nádražní I / 748,
783 53 Velká Bystřice u Olomouce

tel:  585 319 464
email: info@tiset.cz

Telefonická podpora EET pokladen  

Po-Pá 7:00 - 15.30 hod.

Vaši odborníci na pokladny

Ing.Robert Žaroský Michal Žaroský
Tel.: 774 456 340 Tel.: 603 485 017
e-mail: robert.zarosky@tiset.cz e-mail: michal.zarosky@tiset.cz

Pobočka: PŘEROV

Provozní doba

Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
7:00 - 15:30
7:00 - 15:30
7:00 - 15:30
7:00 - 15:30
7:00 - 15:30

 Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace